Pan starosta již 18 let starostuje nejmalebnějšímu koutu saského Krušnohoří. Svým vzhledem se nejvíce podobá české straně hor. Hluboká údolí, výrazné vrcholy a krásné pastviny okolo. Vyhlídky, krásné trasy pro Nordic walking, pro běžkaře. Krajina v okolí těchto městeček je opravdovým klenotem Krušnohoří.

Uvědomuje si to pan starosta? Ví, jak ochránit tento kout? Pustí do regionu bussinesmany s větrníky? Zdá se, že v těchto otázkách má pan starosta jasno.

Přes všechnu okolní krásu, ale i zde negativně zapůsobila zběsile rychlá transformace východního Německa na sjednocené Německo. Nezaměstnanost, krach místních podniků a odchod mladých lidí. S tím vším zde bojují. Dnes zde ale působí mnoho škol, jedna vysoká škola také dětský klub Waldameisen – Lesní mravenci. Tito pilní lidičkové se od mala učí, jak pečovat o lesy, louky, zvířata a domy tady v Krušnohoří. Snad tito lidé také neodejdou a spojí svůj osud jen a jen s Krušnými horami.

Mají zde veliký vzor v Erzgebirgvereinu, který dnes řídí Klaus Franke. Šikovný člověk, který zahájil intenzivní spolupráci např. s občanským sdružením Abertamy. Výsledek jejich spolupráce můžete vidět na místě bývalého kostela na Ryžovně.

Share This