Matthias Greifenhagen je již od roku 1990 starostou města Schlettau. Proto stál u zrodu novodobých tradic. Podílel se i na vydání knihy o historii města v textech a obrazech. Je zároveň velmi aktivní v přeshraniční spolupráci s Českou republikou. Potkali jsme jej na vernisáži výstavy Zmizelé Sudety v létě 2003 a také na výstavě Znovuobjevené Krušnohoří na podzim v Chemnitz.

Schlettau je založeno mnohem dříve než okolní renesanční města Annaberg, Oberwiesenthal, Jöhstadt či Bärenstein. Město se rozkládá v krásné poloze mezi kopci Bärenstein, Pöhlberg a Scheibenberg. Naleznete zde vodní tvrz, zámek a zahradu, kde se pravidelně každý rok v létě konají letní slavnosti. Potkáte zde až 10 000 lidí z širého okolí.

Město a jeho starosta má zkušenosti s tím, jak ovlivňuje rozvoj města CHKO. Jeho zkušenosti jsou ale jen dobré. S větrnými elektrárnami je to ale horší. Pan Greifenhagen si uvědomuje, že větrné elektrárny přišly do Krušných hor z Německa, ale myslí si, že v takové míře, jako se nyní staví v okolí Přísečnice, je nesymslné je stavět. Ničí jediné co Krušnohoří má – krásnou přírodu a daleký rozhled.

Share This