Paní starostka Johana Kovářová je velmi nadšená pro dění v obci. Nález staré německé kroniky vázané v kůži a ručně psané je pro ní provořadou událostí obce. V tomto ohledu má Stráž nad Ohří ohromné štěstí. Kroniky jiných obcí jsou již nenávratně pryč.
Paní Kovářová se narodila ve Vejprtech, ale postupně sestupovala až co nejhlouběji do údolí Ohře. Asi je teplomilný tvor, což se vůbec nedivím, protože klima na hřebeni Krušných hor není nic ideálního pro ženy, jak řekl Jan Horník.
Obec Stráž se svým velikým katastrem se snad v budoucnu stane základem nově připravované CHKO Střední Poohří. Příkré svahy mezi Krušnými a Doupovskými horami si o to vysloveně říkají. Nádhernou atmosféru úzkého a hlubokého údolí, podobného norským fjordům, doplňují barevné listnaté stromy. Jarní a podzimní atmosféra je zde opravdu nádherná.
Přesto Stráž nad Ohří nemá všechny trumfy v rukávu. Atmosféru kazí fregventovaná silnice mezi Ostrovem a Chomutovem. Přesto je obec jedním z nejmalebnějších míst, která mohou Krušné hory nabídnout. A nefouká zde 🙂

Share This